اخبار > گزارش حضور واحد دانشکده علوم تغذیه و رژیم شناسی در بیست و دومین مجمع سالیانه مرکز پژوهش‌های علمی دانشجویان
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
سه شنبه ٢٠ آذر ١٣٩٧
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > گزارش حضور واحد دانشکده علوم تغذیه و رژیم شناسی در بیست و دومین مجمع سالیانه مرکز پژوهش‌های علمی دانشجویان
 


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش حضور واحد دانشکده علوم تغذیه و رژیم شناسی در بیست و دومین مجمع سالیانه مرکز پژوهش‌های علمی دانشجویان

واحد علوم تغذیه و رژیم شناسی مرکز پژوهش‌های علمی دانشجویان که سومین سال خود را پشت سر می‌گذارد حضوری پر رنگ و متفاوت در بیست و دومین مجمع سالینه مرکز پژوهش‌های علمی دانشجویان داشت که مورد توجه مسئولین و بازدید کنندگان قرار گرفت. اعضای واحد علوم تغذیه که همگی در این رویداد حضور داشتند به معرفی عملکرد واحد علوم تغذیه و رژیم شناسی در سال گذشته به بازدیدکنندگان پرداختند. خلاصه‌ای از عملکرد واحد علوم تغذیه و رژیم شناسی مرکز پژوهش‌های علمی دانشجویان درسال 1394 در ادامه آورده شده است.

این واحد در حال حاظر دارای دو انجمن فعال شامل انجمن رژیم شناسی و انجمن بحث آزاد است.

انجمن رژیم شناسی به همت تعدادی از دانشجویان فعال در سال 93 تشکیل گردید و تاکنون چهل و هشت جلسه را پشت سر گذاشته است. یکی از بزرگترین دستاوردهای این انجمن همکاری با اداره ژنتیک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تهیه راهنماهای مبتنی بر شواهد تغذیه در بیماری‌های متابولیک ارثی است که حاصل این همکاری تالیف 13 جلد کتاب بوده است.

یکی از ویژگی‌های غرفه واحد علوم تغذیه که سبب جلب توجه بازدید کنندگان و مسئولین از جمله رئیس دانشگاه شده بود حضور دانشجویان بین المللی دانشگاه در غرفه علوم تغذیه بود که این حضور حاصل فعالیت انجمن بحث آزاد می‌باشد. انجمن بحث آزاد واحد علوم تغذیه نیز در سال 1393 کار خود را با هدف بهبود مهارت صحبت کردن دانشجویان داخلی آغاز کرد. به دنبال حضور دانشجویان بین المللی در دانشگاه، این دانشجویان نیز جذب شدند و جلسات انجمن با حضور دانشجویان داخلی و بین المللی از رشته‌های مختلف صورت گرفت. این انجمن از زمان تاسیس خود تاکنون بیست و سه جلسه داشته است.

از لحاظ پژوهشی نیز واحد علوم تغذیه و رژیم شناسی عملکرد قابل توجهی داشت چرا که در مقایسه با دو سال اول تاسیس این واحد که در مجموع دو طرح پژوهشی ارائه شده بود در دوره سوم این واحد تا رنک سوم شش طرح پژوهشی تصویب شده است و در رنک چهارم نیز چهار پروپوزال از دانشکده علوم تغذیه ارائه شده است که این امر نشان دهنده زحمات اعضای واحد علوم تغذیه در معرفی بخش پژوهشی مرکز به دانشجویان دانشکده علوم تغذیه به ویژه دانشجویان جدید الورود است.

در بخش کمپین نیز علاوه بر حضور در کمپین‌های مختلف مرکز از جمله دیابت و دستان مهربان، واحد علوم تغذیه و رژیم شناسی نیز دو کمپین مستقل داشته است. یکی کمپین ماه مبارک رمضان که با همکاری بخش فرهنگی وزارت بهداشت انجام گرفت که دانشجویان علوم تغذیه در شب های مبارک رمضان در نمایشگاه بین المللی قرآن به مشاوره تغذیه‌ای بازدید کنندگان می‌پرداختند. کمپین دوم نیز در حاشیه نخستین کنگره طب فراگیر در سرطان برگزار شد که اعضا به راهنمایی تغذیه بهبودیافتگان از سرطان ‌پرداختند.

از لحاظ تعداد کارگاه‌های برگزار شده نیز این واحد در دوره سوم، سه کارگاه جستجو در منابع الکترونیک، EndNote  و آنالیز الگوهای غذایی را برگزار کرد.

مروری بر عملکرد واحد علوم تغذیه و رژیم شناسی در دوره سوم (سال 1394)

تعداد کتاب تالیف شده: 13

تعداد طرح‌های پژوهشی: 6

تعداد سخنرانی در کنگره: 2

تعداد کمپین‌های شرکت کرده: 7

تعداد کارگاه‌های برگزار کرده: 3

تعداد جلسات مدیریتی: 6

تعداد انجمن: 2

تعداد جلسات انجمن رژیم شناسی: 9

تعداد جلسات انجمن بحث آزاد: 11


 اعضای واحد علوم تغذیه و رژیم شناسی مرکز پژوهش‌های علمی دانشجویان:

سرپرست: دکتر مریم محمودی

دبیر: شهاب الدین رضایی

بخش پایش: مهسا کاظمی فر

کمپین: سجاد مرادی

بخش روابط عمومی: مهدی ملاحسینی

بخش انجمن ها: علیرضا صادقی، حامد محمدی

بخش پژوهش: وحید ملکی – رضا سبحانی

 بخش آموزشی ( کارگاه ها ): نیلوفر عرب زادگان

 

از طریق پست الکترونیکی nutssrc@gmail.com می‌توانید با واحد علوم تغذیه و رژیم شناسی مرکز پژوهش‌های علمی دانشجویان در ارتباط باشید.


٠٣:١٣ - سه شنبه ٢٤ اسفند ١٣٩٤    /    عدد : ٥٩٥٠١    /    تعداد نمایش : ٣٢٠خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 10131
 بازدید امروز : 8
 کل بازدید : 12239
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0.39